Spaudoje

LSDP frakcija Alytaus miesto taryboje teikia siūlymus dėl maisto kokybės gerinimo Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninėje.

Per visą šalį nuvilnijus skandalui dėl Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje vaikams tiekiamo maisto kokybės, sukruto ir Alytaus politikai. Trečiadienį jie susitiko su ligoninės direktoriumi Artūru Vasiliausku pasikalbėti apie maisto kokybės gerinimo galimybes ir galimą Alytaus miesto savivaldybės finansinę paramą.

Susitikimą su ligoninės vadovu inicijavusios socialdemokratų partijos frakcijos taryboje nariai teigė, kad situaciją dėl vaikų maitinimo Alytaus ligoninėje reikia spręsti, nes „šlapiankė“, atpjauta per du pirštus ar košė, su įmerkta „batono“ rieke tikrai nėra patrauklus ir kokybiškas maistas.

Alytaus ligoninės direktorius A. Vasiliauskas pabrėžė, kad po ligoninėje gulėjusio vaiko mamos parašyto skundo, įstaiga sureagavo, patikrinimą atliko ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

„Mes jokių pažeidimų nematome. Maistas yra kokybiškas, nekokybiško maisto neduodame. VMVT pateikė išvadą, kad maistas atitinka visus reikalavimus tiek kalorijų, tiek sanitariniu požiūriu, sakyčiau, gal estetiškai maistas galėjo būti pateiktas gražiau“, – kalbėjo A. Vasiliauskas.

Jis teigė, kad per dieną vieno ligoninėje besigydančio vaiko trijų kartų maitinimui yra skiriama 1 euras 74 centai, įstaiga neturi savų resursų skirti daugiau lėšų, o per viešuosius pirkimus perkamas maistas netaikant mažiausios kainos kriterijaus.

Opozicijos lyderis socialdemokratas Jurgis Krasnickas teigė, kad maistas ligoninėje, įvertinus gyventojų pasisakymus, nėra kokybiškas, tačiau pastebėjo, kad tai nėra įstaigos ar jos direktoriaus kaltė, kadangi ligoninė turi išgyventi iš savo turimo biudžeto, kuris yra ribotas.

„Savivaldybės ištekliai irgi yra riboti, tačiau jeigu prie vieno vaikui maitinimui skiriamo dienos finansavimo pridėjus pusę ar vieną eurą, būtų galima papildomai nupirkti vaisių, daržovių ar kitų reikiamų produktų, tai jau galėtų būti pirminis problemos sprendimas“, – sakė J. Krasnickas.

Socialdemokratų frakcijos nariai pasiūlė A. Vasiliauskui paskaičiuoti, kiek reikėtų lėšų, kad maistas vaikams būti geresnis ir kokybiškesnis. Tuomet trūkstamą pinigų sumą būtų galima numatyti formuojant kitų metų Alytaus miesto savivaldybės biudžetą.

„Pažiūrėsime, kiek pinigų reikės. Mūsų skaičiavimais – tai galėtų sudaryti apie 7 tūkst. eurų, tai savivaldybei tikrai nėra dideli pinigai ir juos galima būtų skirti ligoninei“, – sakė Nerijus Cesiulis.

Skandalas dėl Alytaus apskr. S. Kudirkos ligoninėje vaikams tiekiamo maisto kilo po to, kai praėjusios savaitės pabaigoje alytiškė socialinio tinklo paskyroje pasidalino lėkštės su susmulkinta daktariška dešra ir ryžių koše nuotrauka.

„Tokio maisto turbūt net šuo neėstų“, – pamačiusi, kokie pusryčiai Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje buvo atnešti jos sergančiam vaikui, tąkart piktinosi alytiškė.